Violetta Zyguła
Dietoterapeuta

Jestem dyplomowanym dietetykiem i terapeutą. Ukończyłam Szkołę Biomasażu oraz Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach i szkoleniach specjalistycznych. Między innymi ukończyłam kursy z tematyki mikrobioty jelitowej  i terapii wisceralnej. Moim głównym zainteresowaniem jest oś jelito-mózg, czyli powiązanie zdrowia psychicznego z kondycją jelit.

W praktyce gabinetu opieram swoje podejście na medycynie funkcjonalnej, która dąży do poznania pierwotnych przyczyn choroby i postrzega organizm jako jeden zintegrowany system. Dlatego wykorzystuję różne rodzaje terapii naturalnych aby w holistyczny sposób pomóc klientom. Dzięki działaniu na kilku płaszczyznach, poprzez dietę, fitoterapię, terapię wisceralną, masaże terapeutyczne i naukę ćwiczeń domowych pomagam w powrocie do zdrowia i lepszego samopoczucia. Dużo uwagi poświęcam funkcjonowaniu autonomicznego układu nerwowego, ucząc klientów jak zrozumieć swój organizm i opiekować się swoim ciałem. 

Po więcej informacji na temat masaży terapeutycznych odsyłam do podstrony terapii wisceralnej. Zapraszam również do obserwowania naszego bloga, na którym będą pojawiać się artykuły mojego autorstwa dotyczące tematyki zdrowia.

Dietoterapeuta Kraków

Problemy
z jakimi pracuję:

 • Refluks
 • Biegunki, zaparcia, wzdęcia
 • Zespół Jelita Drażliwego (IBS)
 • Przerost bakteryjny i grzybiczy jelita cienkiego (SIBO, IMO, SIFO)
 • Kandydoza
 • Choroby pasożytnicze
 • Choroba Leśniowskiego - Crohna
 • Anemia
 • Trądzik
 • Depresja, stany lękowe
 • Przewlekły stres
 • Obniżenie odporności organizmu
 • Nawracająca opryszczka (Herpes simplex virus)

Oferta i cennik

Dietetyk Kraków

Przebieg współpracy dietetycznej

Dietoterapia

Podczas pierwszego spotkania przeprowadzę z Tobą szczegółowy wywiad. Wskażę badania, które w Twoim przypadku warto wykonać. Po otrzymaniu wyników, spotkamy się drugi raz, by omówić opracowany dla Ciebie plan zawierający zalecenia dotyczące żywienia, suplementacji i stylu życia. Otrzymasz je w formie papierowej lub pliku pdf wysłanego na adres e-mail. Możemy umówić się zarówno na spotkanie stacjonarne jak i online.

Nie wysyłam gotowców typu „7-mio dniowy jadłospis”. Z doświadczenia wiem, że w większości przypadków przestrzeganie rygorystycznego jadłospisu jest nieefektywne i niepotrzebne. Zamiast tego nauczę Cię, jak w łatwy sposób możesz sam komponować swój jadłospis, z tego co aktualnie masz w lodówce i na co masz ochotę. Zalecenia żywieniowe które otrzymasz obejmują plan posiłków spożywanych w ciągu dnia, produkty z jakich posiłki powinny się składać lub listę produktów dozwolonych i niezalecanych oraz przykładowe dania i przepisy.

Kolejna wizyta

Wizyty kontrolne pozwalają na analizę postępów i aktualizację zaleceń. Jeśli jest taka konieczność, zlecenie dodatkowych badań. Na kolejne spotkanie możesz również przyjść kiedy zmienią się Twoje wyniki badań lub pojawią nowe tematy które chciałbyś ze mną skonsultować.

Od czego
zacząć?

Skorzystaj z poniższego formularza współpracy lub zadzwoń na numer +48 733 174 601 i umów się na dogodny termin, wybierając formę spotkania (stacjonarnie lub online).

Spotkania odbywają się w gabinecie Kolibrum
na ulicy Kobierzyńskiej 191A, 30-382, Kraków.

Płatność odbywa się po spotkaniu, gotówką bądź przelewem na konto.

Wizyty online realizuje poprzez aplikację Whatsapp na telefonie.

Formularz współpracy

Jesteś zainteresowany/a terapią? Wypełnij formularz i w kilku zdaniach opisz swój problem. Skontaktuję się z Tobą.

  Imię i nazwisko

  Chcę dostać odpowiedź drogą mailową

  Chcę dostać odpowiedź telefoniczną

  Rodzaj współpracy

  Opisz w skrócie swój problem

  Opinie
  i rekomendacje

  • Milena Ślósarz
   Polecam masaż wisceralny u Pani Violetty, która jest uważną, wszechstronnie wyedukowaną terapeutką. Czuć, że pasjonuje się pracą z ciałem i patrzy na klienta holistycznie. Jest osobą nieustannie się doszkalającą. Angażuje klienta do współpracy dając dodatkowe ćwiczenia do domu, co zwiększa efekt terapii. Masaż wisceralny jest głęboki, sięgający powięzi, i co ważne - nie przekracza granicy bólu.
   Milena Ślósarz
  • Katarzyna Porębska
   Ja również polecam P.Violette za szybkie podejscie do sprawy, za wyjaśnienie bardzo dużo rzeczy jak chodzi o zdrowe odżywianie, jestem bardzo zadowolona bo przy pierwszej rozmowie, mam większą wiedzę odnośnie swojego drybu życia, miła profesjonalna z dużą wiedzą osoba. Dziękuję bardzo za pomoc.
   Katarzyna Porębska
  • Julia B.
   Pani Violetta przekazała mi ogrom wiedzy. Profesjonalne podejście, wspaniała atmosfera oraz przede wszystkim konkrety co do żywienia. Bardzo polecam wszystkim i dziękuje za pomoc!
   Julia B.
  • Ewa M.
   Jestem bardzo zadowolona z konsultacji dietetycznej. Pani Violetta z wyczuciem wskazuje na błędy w obecnym sposobie żywienia i sugeruje zmiany respektując zdanie klienta.
   Ewa M.
  • Marta Polak
   Pani Violetta jest super. Profesjonalna ma dużą wiedzę z zakresu dietetyki, naturoterapii i ziołolecznictwa oraz indywidualne podejście do klienta. Bardzo stara się zrealizować plan opracowany w czasie pierwszego spotkania. Bardzo mi pomogła Marta
   Marta Polak
  • Adam Ronczkowski
   Polecam. P. Violetta jest Zaangażowana i pomocna a indywidualne podejście pomogło rozwiązać mój problem. Omówiła i wyjaśniła każdy wątek który mnie niepokoił. Napewno wybiorę ten gabinet ponownie w przyszłości.
   Adam Ronczkowski