Stanisław Stasiełowicz
Chiropraktyk,
terapeuta manualny

Jestem specjalistą w dziedzinie usprawniania funkcjonowania stawów, a zwłaszcza kręgosłupa. Przez wiele lat pracowałem w klinikach Szwajcarii, Austrii i Niemiec, pomagając pacjentom z problemami zdrowotnymi związanymi z układem ruchu. Od 2008 roku przebywam na stałe w Polsce, gdzie kontynuuję moją praktykę zawodową. Z Moimi klientami mogę porozumiewać się w języku polskim, niemieckim i rosyjskim.

Terapia manualna - chiropraktyk Kraków

Co to są zabiegi korekcji kręgosłupa?

Często zabiegi korekcji kojarzone są z bólem i „chrupiącymi kośćmi”. Przy metodzie paliczkowej która się posługuję, jest zupełnie inaczej. Zabiegi nie są bolesne a dodatkowo łączy się je z przyjemnym, rozluźniającym masażem wibracyjnym wykonywanym manualnie, bez użycia dodatkowych urządzeń.

Jak przebiega terapia?

Na pierwszym, bezpłatnym spotkaniu następuje analiza schorzenia kręgosłupa lub stawów i dobierana jest indywidualna terapia. Określana jest dokładna ilość potrzebnych zabiegów i czas ich wykonania. Dzięki temu klienci precyzyjnie wiedzą jak długo potrwa proces terapii i z jakim kosztem będzie się to wiązało.

Jakie dolegliwości w ciele mogą powodować dysfunkcje kręgosłupa?

Problemy z kręgosłupem w części szyjnej (C1 do Th1), mogą być przyczyną chronicznych bólów głowy, zaburzenia pola widzenia, szumów usznych, sztywności karku, spięcia obręczy barkowej lub drętwienia palców u rąk.

Dysfunkcje w odcinku piersiowym (Th2 do Th12 lub Th13) powodują uczucie kłucia w klatce piersiowej, poczucie niepokoju, duszności oraz szybkie powysiłkowe zmęczenie.

Kłopoty z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym (L1 do L5) mogą być przyczyną zaburzenia perystatyki jelit, wzdęć, zaparć, częstomoczu lub skąpomoczu. U kobiet nierzadko wywołują zaburzenia miesiączkowania. Są również powodem uczucia kłucia w pośladkach, mrowienia ud, skurczy łydek albo dolegliwości stopy nadwrażliwej lub zdrętwiałej.

Co zrobić, aby rozpocząć terapię?

Zapraszam do umówienia się na bezpłatną diagnozę w celu rozpoznania stanu kręgosłupa i ustalenia dalszych działań. W tym celu należy zadzwonić na numer telefonu +48 607 111 007 i uzyskać informacje na temat dostępności terminów wizyty.